História - Pimpollo - Hudobná škola YAMAHA

Prejsť na obsah

História Hudobnej školy YAMAHA v Českej a Slovenskej republike

Ihneď po zmene spoločenských podmienok v novembri 1989 začali do Českej republiky prúdiť spolu s ďalšími produktami spotrebnej elektroniky v nebývalej miere i elektronické hudobné nástroje. Predovšetkým keyboard, predtým známy len malej skupine odborníkov, sa stával stále populárnejším a vzhľadom k svojej cene vskutku ľudovým hudobným nástrojom. Elektronické hudobné nástroje boli obľúbené zvlášť medzi mladými ľuďmi, predovšetkým pre svoje široké možnosti hudobného využitia.
Je preto pochopiteľné, že sa Hudobné školstvo YAMAHA, ktoré vstúpilo do Českej republiky v roku 1994, stretlo so širokou odozvou verejnosti. Neskôr sa výrazne rozšírilo ako spektrum ponuky o ďalšie nástroje, tak i vekové kategórie.
V roku 1996 bola odštartovaná výučba hry na gitary a zobcové flauty a veľkému záujmu verejnosti sa tešia i programy pre deti predškolského veku Prvé krôčiky k hudbe a Rytmické krôčiky. Od roku 2000 ponúkajú Hudobné školy YAMAHA programy Popular Music School – výučbu na elektrickú gitaru, basovú gitaru a populárny spev.
Najnovším programom Hudobnej školy YAMAHA je program Robík, ktorý od roku 2003 ponúka rozvoj hudobných predpokladov pre deti už od 4 mesiacov.
K 30. 04. 2011 sú programy Hudobnej školy YAMAHA využívané na 330 pobočkách a navštevuje ich takmer 12000 žiakov.
Návrat na obsah